S.K. Sint-Niklaas: Ploegentrilogie 01-02-03 mei 2015

S.K. Sint-Niklaas: Ploegentrilogie 01-02-03 mei 2015

Begin mei heeft in de Schermkring van Sint Niklaas traditioneel een trilogie van ploegenontmoetingen plaats hoofdzakelijk onder schermkringen aangesloten bij de VSB. Op floret is dit enerzijds voor cadetten en anderzijds voor miniemen; beiden voor meisjes en jongens gemengd. Op degen is dit vanaf cadetten tot en met senioren voor dames en heren gemengd. Doorgaans schermt elke ploeg tegen alle andere ploegen wat garant staat voor veel wedstrijden op één dag en veel schermplezier in een vriendschappelijke sfeer, doch ook fel bevochten partijen.
 
De 7de editie van de floret cadettenontmoeting in ‘relais à l’Italienne’ zag de overwinning van OMNISWORD met Ezra Vleugels/Tim Standaert/Reinoud Goovaerts/Ingo Contrino.
Niet zoveel ploegen aanwezig, doch 4 aan elkaar gewaagde ploegen waarbij de eindscores soms erg dicht bij elkaar lagen en de wedstrijdsfeer bijzonder gezellig en sportief was.

  1. OMNISWORD 3V (45-44/45-42/42-32)
  2. MIX-PLOEG 1D (44-45) 2V (45-32/45-15) (Julie De Jaegher/Ares Vandebeek/Thor Deyaert) (St.Nikl./Confr./Omni)
  3. S.K SINT NIKLAAS 2D (42-45/32-45) 1V (45-37) (Lukas Franckaert/Quinten Speleers/Hannes Pauwels/Jolan De Maeyer)
  4. DE MANESCHERMER 3D (32-42/15-45/37-45) (Julien Van Caster/Andries Merx/Issa Driessen)

Dank aan Peter Vandebeek en Francis Crahay die de arbitrage op zich namen.
 
De 8ste editie van de floret miniemenontmoeting zag de overwinning van SKIRMJAN die voortaan ook op de erelijst prijkt met frontman Mathieu Nijs, goed bijgestaan door Max Van Rompay en de meisjes Lola Nollet en Anna Cuypers
7 ploegen waaronder 3 van Confrérie Gent (met dank voor de talrijke aanwezigheid) maakten er een lange dag van waarop pas in de 6de en laatste doorgang de winnaar, maar ook de andere wedstrijden voor de eindrangschikking hun beslag kregen. Zij het niet dat in de namiddag er plots een onvoorzien tekort aan arbiters bleek waarvoor ter plaatse een zo goed mogelijke oplossing voor diende gevonden te worden verliep de ontmoeting op schema en keerden allen hopelijk tevreden huiswaarts met voor heel wat onder hen 18 wedstrijden in de benen en een vracht schermervaring bij.

  1. SKIRMJAN 6V (7-2/6-3/5-4/8-1/9-0/9-0)
  2. CONFRERIE 1 1D (2-7) 5V (6-3/6-3/8-1/7-2/8-1) (Elias De Coninck/William Janssens/Joris Pockele)
  3. CONFRERIE 2 2D (3-6/3-6) 4V (6-3/7-2/6-3/7-2) (Mathis De Witte/Julien Kalmar/Scott Van Lee)
  4. MIX-PLOEG 3D (4-5/3-6/3-6) 3V (5-4/5-4/7-2) (Noam Gaspard – Hens Verbaten/Lucas Pauwels – Wouter Massie) (Omnisword/St.Niklaas)
  5. DE HALLEBARDIERS 4D (1-8/1-8/2-7/4-5) 2V (5-4/5-4) (Leonie Overmeire/Iwein Martens/Ruben Van Haecke)
  6. CONFRERIE 3 5D(0-9/2-7/3-6/4-5/4-5)1V(6-3) (Aïcha Cazaerck/Sara De Bleecker/Gilles De Witte/Thorben Heeze)
  7. DE MANESCHERMER 6D(0-9/1-8/2-7/2-7/4-5/3-6) (Louis Corthout/Arthur Saint Rémy/Quinten Van Rompuy)

Met dank aan de talrijke opkomst van de jonge schermers met vele ouders en hun begeleidende schermmeesters die waar nodig op het einde ook als arbiter optraden en de jongere arbiters Joram Maes en Robbe Devriese (beiden van Sint Niklaas) en Sander Van Gijsel (De Maneschermer).

Op Degen ging de overwinning naar een MIX-TEAM van schermers uit verschillende clubs van de Franstalige liga.
De podiumplaatsen bleken na afloop afhankelijk van het verschil in treffers, daar de 3 eersten elkaar onderling hadden verslaan.

  1. MIX-TEAM 1D(44-45) 5V (45-38/45-32/45-27/45-39/45-28) TD 269 TR 209 IND.+60
  2. S.K SINT NIKL.1 1D (38-45) 5V(45-44/45-29/45-36/45-34/45-23) TD 263 TR 211 IND.+52
  3. CONFRERIE 1D (44-45) 5V (45-44/45-41/45-35/45-43/45-33) TD 269 TR 241 IND.+28
  4. S.K SINT NIKL.2 3D/3V (32-45/29-45/41-45/45-43/45-41/45-41)
  5. KOKSIJDE 4D/2V (27-45/36-45/35-45/43-45/45-31/45-22)
  6. FLANDERS FENCING Ladies 5D/1V (39-45/34-45/44-45/32-45/31-45/45-22)
  7. EXCALIBUR 6D (28-45/23-45/33-45/41-45/22-45/22-45)

Francis Crahay


Elias De Coninck, Joris Pockele en William Janssens


Julien Kalmar, Gilles De Witte, Scott Van Lee, Joris Pockele, Elias De Coninck, Laurent Ghijs, Thorben Heeze, William Janssens, Mathis De Witte


De prijsuitreiking door voorzitter Hugo Brioen