Degenproject 2016-2017

DEGENPROJECT 2016-2017:

1. KADERTRAININGEN:

DATUM: PLAATS: TRAINER:
Za 27-08-2016 9u30-12u en 13u30-16u Schermzaal Topsporthal, Zuiderlaan 14, Gent Yoeri Van Laecke, Laurent Ghijs     
Za 03-09-2016 9u30-12u en 13u30-16u Schermzaal Topsporthal, Zuiderlaan 14, Gent Anne Verschraege, Yoeri Van Laecke, Brecht Stevens
Za 10-09-2016 9u30-12u en 13u30-16u Schermzaal Topsporthal, Zuiderlaan 14, Gent Laurent Ghijs (voormid), Anne Verschraege
Za 08-10-2016 9u30-11u30 en 13u-16u Schermzaal Topsporthal, Zuiderlaan 14, Gent Brecht Stevens, Guy Steurbaut
Za 15-10-2016 10u-12u en 13u-16u** Schermzaal Topsporthal, Zuiderlaan 14, Gent L. Ghijs, A. Verschraege
Za 05-11-2016 9u30-12u en 13u30-16u Schermzaal Topsporthal, Zuiderlaan 14, Gent Laurent Ghijs (voormid), Anne Verschraege (namid)
Za 19-11-2016 9u30-12u en 13u30-16u Schermzaal Topsporthal, Zuiderlaan 14, Gent Yoeri Van Laecke, Anne Verschraege, Brecht Stevens
Za 04-02-2016 9u30-12u en 13u30-16u* Schermzaal Topsporthal, Zuiderlaan 14, Gent Brecht Stevens

* Federale trainingsstage met alle geselecteerden EK ter voorbereiding van het EK 2017.
** Specifieke training op het schermen per ploeg (samen met Waalse schermers).

De kadertrainingen worden in het begin van het seizoen gestart met een selectie van:
- Top 6 Vlamingen nationaal klassement cad dames
- Top 8 Vlamingen nationaal klassement cad heren
- Top 8 Vlamingen nationaal klassement jun dames
- Top 10 Vlamingen nationaal klassement jun heren
- Top 10 Vlamingen nationaal klassement sen dames
- Top 16 Vlamingen nationaal klassement sen heren
Schermers die gedurende het seizoen stijgen in het klassement kunnen steeds aansluiten bij de trainingen. De schermers die gedurende het seizoen erbuiten vallen zullen niet uitgesloten worden tijdens het seizoen, tenzij men 2 maal niet aanwezig is op de kadertraining zonder te verwittigen met gegronde reden (ziekte/blessure, deelname tornooi, studie/werk of andere gegronde reden).

Bevestig steeds je aan/afwezigheid via deze doodle-link (duid ja, nee of (ja) aan als je aanwezig, afwezig of nog niet weet of je aan/afwezig zal zijn). Bij problemen kan je ook steeds terecht bij Margot@vlaamseschermbond.be

De schermers dienen ook steeds tijdig aanwezig te zijn zodat we stipt op het afgesproken uur de training kunnen starten.

Lijst van genodigde schermers: (volgende update van de lijst gebeurt op 15/12/2016)

WASIAK Axelle LAPIN Simon
BULTYNCK Anne HEMELAERS Robbe
LABRO Emma BLOMMAERT Felix
LAMONT Océane CLERCX Robin
VANDINGENEN Aube SOTO DE GRAEVE Luca
JANSSEN Hannelore THIELEN Isabelle
VANWINKEL Mathias BOURGEUS Camille
JANSSENS William KREMER Gaëlle
HEIJNEN Samuel WEYNANTS Shawnee
VERSTRAETE Mathias-Alexander ARENS Sarah
OMOIKERODAH Alexander HANCKE Tine
JACQUET Ruben WARREYN Sander
DECONINCK Elias WINDELS Stijn
POCKELÉ Joris BAEKELANDT Maxime
VERCAUTEREN Bieke HANSELAER Jeroen
SERMEUS Charlotte DE BRANT Thales
HUYLEBROECK Liselot DE METS Bert
DECLERCQ Emma PONNET Robin
BOLLAERT Henri MILLE Guillaume
DE PLUKKER Robin AUSTEN Ross
GOORIS Andreo PEETERS Kamiel
VERWAAL Crijn BLEUS Evert
RENIER Kevin STEURBAUT Romane
DE LANDTSHEER Ellen    

2. PLOEGENWERKING:

In het seizoen 2016-2017 zal de werking van het degenproject verder uitgebouwd worden. Dit jaar zal dus een ploegenwerking degen opgestart worden in de categorieën DDC, DHC en DHJ. Om een gestructureerde lange-termijn ploegenwerking op te starten, met samenwerking op nationaal niveau (indien mogelijk), werden bondstrainers aangesteld voor de verschillende categorieën. De taak van deze bondstrainers is om de communicatie m.b.t. de selectie van de ploeg te doen, de coaching van de aangeduide individuele en ploegenwedstrijden te doen, alle rechtstreekse communicatie m.b.t. de ploegenwerking te doen met de schermers. De bondstrainers zullen ook frequent aanwezig zijn op de kadertrainingen om jullie op te volgen en bij te sturen waar nodig.

DDC-ploeg:
Bonstrainer: Anne Verschraege 
Manier van selectie: Top 4 nationaal nationaal klassement
Programma:  

DATUM: PLAATS: REF. KLASS: SCHERMERS:
30/10/2016 Klagenfurt 21/09/2016 A. Bultynck, E. Labro, A. Wasiak, A. Vandingenen (Coach: A. Verschraege)
21-22/01/2016 Luxembourg 30/11/2016 A. Bultynck, A. Wasiak, E. Labro, S. Beken (Coach: A. Verschraege)

DHC-ploeg:
Bonstrainer: Laurent Ghijs (overkoelende samenwerking met FFCEB: Alain Delcourt)
Manier van selectie: Top 4 nationaal nationaal klassement
Programma:  

DATUM: PLAATS: REF. KLASS: SCHERMERS:
22-23/10/2016 Bonn 21/09/2016 M. Habran, G. Darquenne, M. Verstraete, W. Janssens (Coach: L. Ghijs & A. Delcourt)
30/10/2016 Klagenfurt 5/10/2016 M. Habran, G. Darquenne, M. Verstraete, Delattre A. (Coach: A. Delcourt & W. Huysmans*)
15/01/2016 Bratislava 30/11/2016 Habran, Darquenne, Verstraete, Janssens (Coach: A. Delcourt & L. Ghijs*)
21-22/01/2016 Luxembourg 30/11/2016 Habran, Darquenne, Delattre, Verstraete (Coach: L. Ghijs & A. Delcourt)

(*) coach aanwezig, maar als bondstrainer (op eigen kost of op kost van de club). 

DHJ-ploeg:
Bonstrainer: Yoeri Van Laecke (overkoepelende samenwerking met FFCEB: Etienne Gilles)
Manier van selectie: Top 4 nationaal nationaal klassement
Programma:  

DATUM: PLAATS: REF. KLASS: SCHERMERS:
11/09/2016 Luxemburg 17/08/2016 S. Lapin, F. Blommaert, S. Roudbar, N. Poncin (Coach: Y. Van Laecke & E. Gilles)
9/10/2016 Bahrein 17/08/2016 S. Lapin, F. Blommaert, S. Roudbar, N. Poncin (Coach: Y. Van Laecke)
16/10/2016 Riga 17/08/2016 S. Lapin, F. Blommaert, S. Roudbar, N. Poncin (Coach: Y. Van Laecke & E. Gilles)
17/12/2016 Basel 16/11/2016 TBD (Coach: E. Gilles)
4/02/2017 Espoo 07/12/2016 S. Lapin, F. Blommaert, N. Poncin, R. Clercx (Coach: Y. Van Laecke & E. Gilles)

3. WEDSTRIJDBEGELEIDING:

Op onderstaande tornooien zal er ook tijdens de individuele tornooien wedstrijdbegeleiding voorzien zijn door een bondstrainer . 

DATUM: PLAATS: BONDSTRAINER: SCHERMERS:
10/09/2016 Luxemburg (DHJ) Yoeri Van Laecke  
7-8/10/2016 Bahrein (DHJ) Yoeri Van Laecke  
15/10/2016 Riga (DHJ) Yoeri Van Laecke  
22-23/10/2016 Bonn (DHC) Laurent Ghijs  
29/10/2016 Klagenfurt (DDC) Anne Verschraege  
21-22/01/2016 Luxemburg (DDC) Anne Verschraege  
21-22/01/2016 Luxemburg (DHC) Laurent Ghijs  

Opmerkingen of aanvullingen zijn altijd welkom: Margot@vlaamseschermbond.be 
 

4. STAGES:
Het degenproject wil de schermers graag stimuleren om stages in het buitenland te volgen. Daarom zal via deze weg meer informatie gegeven worden omtrent mogelijke interessante stages.

DATUM: PLAATS: DOELGROEP: MEER INFO:
19-23/12/2016 Bordeaux (FRA) cad, jun, sen, vet Info
4/2/2017* Gent (BEL) EK- voorbereiding cad, jun Uitnodiging

* enkel op uitnodiging.

Opmerkingen of aanvullingen zijn altijd welkom: Margot@vlaamseschermbond.be 

5. ONKOSTENVERGOEDING BEHAALDE SELECTIE NORMEN:

Vanaf 1/1/2017 worden geen onkostenvergoedingen voor behaalde selectie normen meer uitgeschreven.

Wapen: